Chorągiew Śląska Hufiec ZHP Ziemi Myszkowskiej

Zostań Harcerzem


O hufcu


Gdańsk

Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro!

To wezwanie do szerszego spojrzenia na świat i podjęcia prawdziwych wyzwań. Ten zlot ma Was zainspirować! Przez 11 dni przyszłorocznych wakacji ponad 10 tysięcy harcerzy ze wszystkich zakątków Polski spotka się w jednym miejscu i będzie się razem uczyć, bawić i na nowo odkrywać, czym jest braterstwo, praca nad sobą i służba!

Podstawowe informacje:

Miejsce:           Gdańsk, Wyspa Sobieszewska (kliknij, aby zobaczyć na mapie)
Czas:           6 – 16 sierpnia 2018 r.
Cena:           1 000 zł (płatne w ratach)
I rata:           150 zł – płatna do 10 listopada 2017 r.
II rata:           350 zł – płatna na przełomie lutego/marca 2018 r.
III rata:           350 zł – płatna w maju 2018 r.
IV rata:           150 zł – płatna do końca czerwca 2018 r.

 

W cenie zapewniamy:

  • wyżywienie
  • zakwaterowanie w namiotach typu „10”
  • niezbędną infrastrukturę
  • transport
  • wyprawkę drużyny zlotowej
  • wyprawkę uczestnika
  • zajęcia programowe
  • 11 dni niezapomnianej, harcerskiej przygody

Zgłoszenia:

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 8 listopada 2017 r. bezpośrednio przez drużynowych, którzy przekazują je do drużynowej drużyny zlotowej – hm. Anety Jeziorskiej.

Płatność:

Wpłat za udział w zlocie należy dokonywać bezpośrednio na rachunek bankowy Komendy Hufca:

03 8279 0000 0100 2453 2001 0001

ZHP Chorągiew Śląska

Hufiec Ziemi Myszkowskiej

ul. Pułaskiego 7/314

42-30 Myszków

W tytule przelewu należy podać:

DSCZ Zlot ZHP, imię i nazwisko uczestnika, nr drużyny

Cała Polska na jednym zlocie!

Twoi rówieśnicy ze wszystkich chorągwi i hufców ZHP. Wspólnie będziecie mogli na nowo odkryć radość z bycia harcerzem i niesienia służby. To będzie 11 wyjątkowych dni.

Czeka na Ciebie przygoda!

Zlot ZHP będzie miejscem, gdzie spotkasz swoich rówieśników z całej Polski.

Razem będziecie uczestniczyć w zajęciach programowych na terenie zlotu, w lesie, na plaży i na morzu. Wyruszycie by tropić wyjątkowe tajemnice i nastrój hanzeatyckiego Gdańska, odkryjecie piękno zapierających dech Kaszub. Będziecie pełnić prawdziwą służbę, która pomoże lokalnym społecznościom na Pomorzu.

Wyspa harcerzy

Poprzednio na ogólnopolskim zlocie ZHP spotkaliśmy się w 2010 roku w Krakowie.

Od tego czasu bardzo dużo się zmieniło. Wyzwania, przed którymi stoi harcerstwo i dzisiejsi młodzi ludzie powodują, że już dzisiaj rozpoczęliśmy przygotowania programu zlotu, który zainspiruje Was do działania i pokonywania wyzwań.

Program modułowy, życie codzienne w miasteczku zlotowym, koncerty, dyskusje, ceremonie – to unikalne doświadczenie, które jako uczestnik przeżyć można tylko raz w życiu!

Program Zlotu

Każdego dnia razem ze swoim zastępem będziesz uczestniczyć w jednym z elementów programu. Każde zajęcia będą wielką przygodą, okazją do zdobycia nowych umiejętności oraz odkrycia, dlaczego przyszłość zaczyna się dzisiaj…

Ceremonia otwarcia (7 sierpnia)

To będzie pierwszy dzień zlotu. Dzień, w którym rozpocznie się Twoja wielka przygoda! Wieczorem, w trakcie Ceremonii Otwarcia wspólnie ze wszystkimi harcerzami będziemy świętować ten moment. Wtedy także zapłonie Watra Stulecia ZHP.

Źródło

Żaglówki, łódki, kajaki – to niektóre z narzędzi wielkiej kuźni charakterów, którą nazywamy żeglarstwem. Każdy będzie mógł odkryć granice swoich możliwości oraz sprawdzić się w pracy zespołowej.
„Źródło” to zajęcia wodno-sportowe na terenie gdańskich przystani (rowery wodne, kajaki i inne aktywności wodne) oraz gry i zajęcia na pięknych, piaszczystych plażach Wyspy Sobieszewskiej.

Cywilizacja

Dowiecie się, jakie możliwości daje nam obecnie nauka i technika. Korzystając ze współpracy z trójmiejskimi szkołami wyższymi i instytucjami naukowymi, ocenicie rozwój technologiczny ludzkości oraz spróbujecie postawić wyzwanie nauce.

Będą to zajęcia dotyczące nowych technologii, odnawialnych źródeł energii, zasad gospodarki, rozsądnej ekonomii i przedsiębiorczości (jak mądrze zarządzać́ swoimi zasobami, tworzyć własny biznes i rozwijać przedsiębiorczość) prowadzone w formie krótkich gier, ćwiczeń, warsztatów i symulacji.

Służba

Wyruszycie na wędrówkę po urokliwych Kaszubach i Kociewiu. Poznacie barwne tradycje i wyjątkowy język, który od stuleci rozbrzmiewa pośród przepięknych jezior i lasów. Ta wędrówka będzie okazją do pełnienia służby na rzecz społeczności lokalnej i pozostawienia tego świata trochę lepszym, niż go zastaliśmy.

Ten moduł programowy da Wam inspirację do tego, jak patrzeć i gdzie szukać, by odkryć to, co jest istotą bycia aktywnym obywatelem.

Rozwój

Zdobędziecie wiedzę na temat wyzwań, przed którymi stoi współczesny, różnorodny świat. Chcemy, abyście byli gotowi na spotkanie z innym człowiekiem i zrozumieli jego potrzeby.

Zajęcia będą dotyczyć problemów globalnych (podziałów społecznych, ubóstwa, ekonomii, pokoju, ochrony środowiska itd.); będą prowadzone we współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi, firmami i partnerami ZHP.

Dziedzictwo

Odkryj Gdańsk z wyjątkowej perspektywy. Weź udział w grach miejskich, których różnorodne scenariusze pozwolą Ci poznać to ponadtysiącletnie miasto. To nie będzie tylko odkrywanie historii Gdańska, bo w tym wyjątkowym miejscu splata się historia Polski i Europy.

W tym module odkrywać będziemy Gdańsk jako wielowymiarowe i wielokulturowe miasto wolności. Kilkanaście równoległych tras tematycznych pozwoli, dzięki zaangażowaniu lokalnych harcerzy i młodzieży, spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy.

Natura

Wyspa Sobieszewska ma nam wiele do zaoferowania — piękna przyroda, unikalne rezerwaty, piaszczyste plaże… Jeden dzień zlotu spędzicie poznając mieszkańców wyspy oraz jej bogactwo naturalne.

Tej wędrówce towarzyszyć będą zajęcia dotyczące współpracy w grupie, dzięki którym poznacie niesamowity potencjał, który jest w Waszym patrolu!

Dzień Regionów (12 sierpnia)

W trakcie Dnia Regionów będziemy świętować różnorodność naszych Małych Ojczyzn. Ten dzień będzie powiązany także z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Każda drużyna i każda chorągiew tego dnia będzie prezentować w aktywny sposób te elementy swojego dziedzictwa kulturowego i historycznego, z których jest najbardziej dumna. Poznacie folklor, zwyczaje, tradycje, zabawy, tańce i potrawy z różnych zakątków Polski. Poczujecie różnorodność, która buduje naszą wspólnotę!

Ceremonia zamknięcia (15 sierpnia)

Zanim wrócimy do naszych domów, w trakcie Ceremonii Zamknięcia Zlotu i całego Dnia Zamknięcia wspólnie zastanowimy się nad przesłaniem i zadaniem, które stawiamy sobie w 100. urodziny ZHP. Ten dzień będzie pierwszym dniem nowego stulecia ZHP.

Program czasu wolnego

Te elementy programu będą obywać się po obiadokolacji w różnych przestrzeniach wspólnych miasteczka zlotowego. Sam możesz zdecydować, co jest dla Ciebie najbardziej interesujące! Wieczory zlotowe spędzaj ze swoimi przyjaciółmi lub poznawaj nowych!

Bulwary zlotowe i Watra Stulecia

To jest serce miasteczka zlotowego. Znajdziesz tutaj namioty z różnorodnymi zajęciami, grami i warsztatami. Wieczorami bulwary zlotowe będą miejscem, gdzie możesz odpocząć, porozmawiać z innymi harcerzami, pośpiewać lub po prostu spędzić czas przy wyjątkowym ogniu – Watrze Stulecia ZHP.

Rynek Regionów

Podróż do wszystkich zakątków Polski w ciągu jednego popołudnia? Jest to możliwe tylko na zlocie ZHP! Na Rynku Regionów znajdziecie namioty prezentujące każdą z chorągwi ZHP. Tutaj także dowiesz się o wyjątkowych działaniach, programach i tradycjach funkcjonujących w poszczególnych chorągwiach.

Nie czekaj, zgłoś się już dziś!