Chorągiew Śląska Hufiec ZHP Ziemi Myszkowskiej

Zostań Harcerzem


OSW "AMONIT"


Teren ośrodka

Teren ośrodka o powierzchni ok. 2 Ha jest zlokalizowany w suchym sosnowym lesie w odległości 500m od wsi Siamoszyce. W odległości 300 m znajduje się zalew wodny o powierzchni 20 ha z wodą I klasy czystości (jest to ewenement w woj. śląskim). Nad zalewem profesjonalne kąpielisko z możliwością korzystania ze sprzętu wodnego oraz zjeżdżalni wodnej.W okolicy wiele masywów leśnych doskonałych do organizowania zajęć sprawnościowych, gier terenowych itp.

Na terenie ośrodka znajdują się: świetlica w budynku, kuchnia w budynku wraz ze stołówką, budynek lekarski, budynek WC i natrysków, boisko betonowe do koszykówki i siatkówki, strzelnica do broni pneumatycznej, możliwość strzelania z łuków, internet bezprzewodowy, wydzielone miejsce pod ognisko. W pobliżu przyrodnicza ścieżka edukacyjna zbudowana przez ZHP Hufiec Ziemi Myszkowskiej.

Teren ośrodka jest ogrodzony i oświetlony latarniami. Blok żywieniowy spełnia kryteria Dobrej Praktyki Higienicznej/Produkcyjnej (GHP/GMP) według standardów UE oraz posiada wdrożony system HACCP.

Baza jednorazowo może pomieścić 60 osób w domach drewnianych i 150 osób w namiotach.

Obok ośrodka przebiega Szlak Zamonitu – żółty – jeden z głównych szlaków Jury. Ok. 3 km od ośrodka przebiegają główne szlaki Jury :

Szlak Orlich Gniazd – czerwony,
Szlak Warowni Jurajskich – niebieski.

Ośrodek w Siamoszycach stanowi doskonałą bazę wypadową dla wędrówek po Jurze – możliwość dowozu posiłków dla grup wędrujących. W promieniu 15 km największe atrakcje turystyczne Jury:

Góra Janowskiego w Podzamczu z zamkiem Ogrodzieniec (obok kompleks skał wspinaczkowych) – 9 km,
zamek Bobolice – 12 km,
zamek Mirów – 15 km,
skała Okiennik Duży – 3 km,
Góra Zborów – największy kompleks skał wspinaczkowych na Jurze oraz kilka jaskiń – 5 km,
zamek Morsko – 6 km,
W Podlesicach – 4 km Stacja Jurajskiej Grupy GOPR – po uzgodnieniu możliwość zorganizowania całodziennych zajęć pod kierunkiem ratowników GOPR.

Możliwość organizowania wycieczek do:

Częstochowy – 50 km,
Krakowa – 70 km
Jaskini „Raj” pod Kielcami – 60km.

Wszystkie atrakcje Jury można zwiedzić korzystając z „Jurajskiej Ciuchci”. Oferujemy także organizację (lub pomoc w przeprowadzeniu) wszelkich form szkolenia instruktorów ZHP – na miejscu profesjonalny sprzęt do prezentacji i projekcji filmów (także do karaoke).

Od sześciu lat organizujemy również obozy szkoleniowe „POLIGON” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzących klasy wojskowe.

2