Chorągiew Śląska Hufiec ZHP Ziemi Myszkowskiej

Zostań Harcerzem


Aktualności


Zlot Hufca 2016

Opublikowano: 12 czerwca 2016 przez: Mateusz Dudek

W dniach 10 – 12 czerwca 2016 r. 86 zuchów, harcerzy i instruktorów uczestniczyło w kolejnym już Zlocie Hufca ZHP Ziemi Myszkowskiej. Bazą tegorocznego zlotu były gościnne progi Zespołu Szkół nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie.

W tym roku tematyką wiodącą była wizja świata po katastrofie nuklearnej. Podczas piątkowego kominka organizatorzy wprowadzili uczestników w klimat imprezy, przedstawiając miasto Cieniste Piaski, w którym miały miejsce tragiczne wydarzenia. Każdy patrol krótko przedstawił swoją historię życia po katastrofie. Noc z piątku na sobotę upłynęła pod znakiem gry miejskiej, w czasie której harcerze szukali lekarstwa przeciwko skutkom choroby popromiennej. W sobotę natomiast zastępy udały się na wędrówkę, podczas której miały m.in. okazję ćwiczyć techniki harcerskie – bo nic nie jest w stanie lepiej chronić przed zagrożeniami, niż umiejętność przetrwania w terenie, a harcerze wszak z tego słyną. Atrakcji nie zabrakło również wieczorem, bowiem organizatorzy zagwarantowali możliwość udziału w wieczornym śpiewograniu, filmowisku oraz nocnym turnieju siatkówki, który zwyciężyła 11 SDH im. Szarych Szeregów.

Zlot Hufca zakończył się następującymi wynikami:

1 miejsce – patrol „Postapokaliptyczny Jaro” (23 DH im. Batalionu Parasol),

2 miejsce – patrol „Piaskowce i ich psy” (11 SDH im. Szarych Szeregów),

3 miejsce – patrol „Postapokaliptyczne 44 pomarańczowe druhenki” (44 DH im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”).

co oznacza, że tradycyjna już nagroda w postaci chomąta trafia do rąk 23 DH, która w przyszłym roku będzie gospodarzem imprezy.

Choć tegoroczna edycja zlotu zorganizowana została w ponurym klimacie, to z pewnością wywołała na twarzach zuchów i harcerzy szerokie uśmiechy oraz była okazją do wspaniałej zabawy i integracji środowisk harcerskich działających w powiecie myszkowskim. Mimo zmęczenia, w niedzielny poranek harcerze powrócili do domów szczęśliwi i zadowoleni.

Laureatom gratulujemy, a organizatorom – 3 DH im. Dywizjonu 303 pod przewodnictwem dh. Kamila Furmana, dh. Katarzyny Nawrockiej i dh. Szymona Furmana – serdecznie dziękujemy za przedsiębiorczość i zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie zlotu. Serdeczne podziękowania składamy także dyrektorowi ZS nr 1 w Myszkowie, panu Eugeniuszowi Bugajowi, za udostępnienie harcerzom gościnnych murów zarządzanej przez siebie szkoły.