Chorągiew Śląska Hufiec ZHP Ziemi Myszkowskiej

Zostań Harcerzem


Aktualności


Zimowisko w Wiśle

Opublikowano: 22 lutego 2016 przez: Mateusz Dudek

Zimowisko w Wiśle odbyło się w terminie 14.02.2016 do 21.02.2016, brało w nim udział  48 harcerzy i instruktorów Hufca Ziemi Myszkowskiej z 7 DH im. Kedywu, 11 SDH im Szarych Szeregów, 27 WDH w Żarkach Letnisku, 44 DH im. T. Zawadzkiego „Zośka” oraz dwóch Gromad Zuchowych z Myszkowa i Żarek Letniska. Harcerze zawitali w gościnne progi DW „Pod Baranią” u stóp Baraniej Góry.

Tematem przewodnim była Azja. „Kierunek Azja”, jaki obrali nasi harcerze miał na celu przybliżenie kultury, historii, architektury, fauny i flory największego kontynentu współczesnego świata. Szlak wiódł przez kraje takie jak: Rosja, Mongolia, Japonia, Indie, Chiny, Arabia Saudyjska. Uczestnicy urządzali bezkrwawe łowy, poznając zwierzęta zamieszkujące tereny odwiedzanych państw, uczestniczyli w mongolskim święcie Naadam, walcząc w zapasach, wyścigach konnych i zawodach łuczniczych. W Indiach harcerze i zuchy odwiedzili tamtejsze świątynie, poznali historię i kulturę tego Hindustanu.

Uczestnicy zimowiska mieli okazję korzystać z lokalnych atrakcji: wędrówki górskie, wycieczka Wiślańską kolejką i kulig na długo zapadną w pamięci młodych podróżników. Nie zabrakło też zajęć typowo harcerskich, takich jak ogniska, alarmy mundurowe, bieg harcerski. Harcerze i zuchy zdobywali stopnie i sprawności. W ostatnią noc  zimowiska kilku harcerzy i zuchów złożyło Przyrzeczenie Harcerskie i Obietnicę Zucha, wkraczając na ścieżkę wielkiej harcerskiej przygody.

Po tygodniu dobrej zabawy wszyscy uczestnicy wrócili cali i zdrowi do swoich stęsknionych rodziców z myślą o następnych harcerskich wyjazdach na biwaki i obozy.

[print_responsive_slider_plus_lightbox id=”8″]