Chorągiew Śląska Hufiec ZHP Ziemi Myszkowskiej

Zostań Harcerzem


Aktualności


XIV Ogólnopolski Rajd im. Szarych Szeregów

Opublikowano: 9 października 2016 przez: Mateusz Dudek

XIV Ogólnopolski Rajd im.Szarych Szeregów odbył się w dniach 30 IX – 02 IX 2016r.w Żarkach (Powiat Myszkowski). Rajd ma na celu przybliżyć historię II Wojny Światowej poprzez naukę w działaniu. W tym roku motywem przewodnim byli Cichociemni, czyli żołnierze polscy (IIWŚ) szkoleni w Wielkiej Brytani do zadań specjalnych. „Szare Szeregi 2016” rozpocząły się w Żarkach Letnisko, skąd biegła pierwsza gra terenowa do Żarek. Kolejnym elementem rajdu była gra nocna, wzbudzająca najwięcej emocji. Drugiego dnia uczestnicy wyruszyli na najdłuższą i najbardziej malowniczą trasę rajdu po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej z Żarek przez Łutowiec do Mirowa i ścieżką rowerową do Żarek. Na tegorocznym rajdzie nie zabrakło wspólneych zabaw, integracji środowisk harcerskich oraz atmosfery radości i przyjaźni. Podsumowując gościliśmy 369 uczestników (plus organizatorzy) stanowiących 39 patroli.
Serdecznie dziękujemy wszystkich osobom, które pomogły nam w organizacji rajdu, a uczestników zapraszamy na XV Ogólnopolski Rajd im.Szarych Szeregów w 2017 roku.
Nagrody zostały przyznane:

I miejsce: TigerGruppe [Hufiec Lubliniec]

II miejsce: Szaleni, ześwirowani, normalnie nienormalni, fikuśni i nadnaturalni, inteligentni jak but z lewej ręki kapelusznicy w liczbie dziesięciu [Hufiec Lubliniec]

III miejsce: Betonowe Kurczaki [Hufiec Ziemi Myszkowskiej]

IV miejsce: Dzisiaj idziemy po prawdziwe przygody więc z uśmiechem na twarzy melduje patrol wędrujący po wyznaczonym szlaku [Hufiec Ziemi Będzińskiej]

V miejsce: Jagódki [Hufiec Lubliniec]

Najlepszy samolot (zadanie przedrajdowe): Skauci Jurajscy
Turniej Piłki Siatkowej: 3 DH imDywizjonu 303 (Hufiec Ziemi Myszkowskiej)