Chorągiew Śląska Hufiec ZHP Ziemi Myszkowskiej

Zostań Harcerzem


Aktualności


Rajd w Lublińcu

Opublikowano: 14 listopada 2016 przez: Justyna Piórecka

W dniach 11-13.11.2016r. reprezentacja organizatorów Ogólnopolskiego Rajdu im. Szarych Szeregów odwiedziła zaprzyjaźniony Lubliniec. Od wielu lat harcerze tego Hufca regularnie stawiają się na starcie naszego rajdu z roku na rok coraz większą grupą, dlatego naszedł czas na rewanż z naszej strony. My, co prawda niewielką, ale jakże zgraną ekipą ruszyliśmy na podbój rajdu organizowanego przy pomocy i dofinansowaniu Urzędu Miasta Lubliniec. Znajomi harcerze powitali nas ciepło pomimo niesprzyjającej aury.

Gry terenowe dotyczyły tematyki Pierwszej Wojny Światowej. Przechodziliśmy szkolenia fizyczne oraz testy psychologiczne na żołnierzy, których głównym celem była akcja odbicia Komendanta z rąk wroga. Tematyka bardzo nas zaciekawiła przez co wczuliśmy się w klimat wojny i towarzyszący mu epos. Nie była to jednak typowa gra harcerska. Uczestnikami byli również mieszkańcy tego, jakże pięknego, miasta. Reszta atrakcji była dostępna tylko dla uczestników rajdu.

Kolejnym punktem programu była gra nocna. Ujemna temperatura to żaden problem przy presji czasu, która rozgrzewała każdego uczestnika. Wola walki i chęć wygranej nie pozwalała na odczuwanie mrozu.

Nazajutrz po ogłoszeniu wyników rywalizacji wyruszyliśmy w podróż powrotną. Sypiący śnieg, wiejący wiatr i ciężkie plecaki dodatkowo umilały nam podróż. Zmarznięci, zmęczeni i niewyspani, ale z głową pełną wrażeń i niezapomnianych przygód wróciliśmy do domów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się odwiedzić to klimatyczne miejsce dużo większym patrolem.