Chorągiew Śląska Hufiec ZHP Ziemi Myszkowskiej

Zostań Harcerzem


Aktualności


Nasze słowa mają moc!

Opublikowano: 8 grudnia 2016 przez: Mateusz Dudek

Harcerze i instruktorzy Hufca postanowili włączyć się w tegoroczną edycję Maratonu Pisania Listów.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Będziemy pisać listy do władz oraz wysyłać listy wsparcia i solidarności do osób, których prawa złamano bądź naruszono. Miliony osób na całym świecie przyłączą się do akcji, która jest największą globalną akcją w obronie praw człowieka.
Celem akcji jest podniesienie świadomość ludzi na temat praw człowieka. Daje też możliwość realnego wpływu na sytuację konkretnych osób.
Annie Alfred, dziewczynka z albinizmem w Malawi, Edward Snowden, sygnalista z USA, Ilham Tohti, ujgurski profesor z Chin, czy Eren Keskin, oskarżana ponad 100 razy w Turcji to tylko niektóre z osób, w sprawie których będziemy pisać. Ponadto osoby w Polsce będą mogły napisać list do polskiego MSWiA w sprawie sytuacji uchodźców na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Terespolu.

Wszystkie szczegóły znajdziecie w postach na stronie wydarzenia na Facebooku.

 

15397872_1157952910967923_2056795580_o