Chorągiew Śląska Hufiec ZHP Ziemi Myszkowskiej

Zostań Harcerzem


Aktualności


Narodowe Święto Niepodległości 2016

Opublikowano: 11 listopada 2016 przez: Mateusz Dudek

Harcerze i harcerki wspólnie z mieszkańcami powiatu świętowali 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Myszkowie reprezentacja składająca się z harcerzy i harcerek należących do 3 DH im. Dywizjonu 303, 7 DH im. KEDYWu, 11 SDH im. Szarych Szeregów, 20 DH oraz 44 DH im. Tadeusza Zawadzkiego uczestniczyła w mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Stanisława BM. Następnie wspólnie z władzami, pocztami sztandarowymi i mieszkańcami przeszli ulicami miasta, by złożyć kwiaty pod pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską.

W Poraju Hufiec reprezentowany był przez 23 DH im. Batalionu Parasol i 27 DW im. Tony’ego Halika. Harcerze i harcerki również i tu uczestniczyli w mszy świętej w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, by następnie złożyć kwiaty pod pomnikiem gen. Józefa Piłsudskiego. Po południu przedstawiciele 27 DW przebiegli 3 kilometry, uczestnicząc w Harcbiegu.

Na terenie Żarek harcerze i harcerki z Próbnej Drużyny Harcerskiej po mszy świętej w intencji Ojczyzny w towarzystwie kombatantów, Straży Pożarnej, pocztów sztandarowych i mieszkańców Żarek przemaszerowali pod pomniki upamiętniające bohaterów walczących Polskę i złożyli uroczyście znicze pod pomnikiem Powstańców Styczniowych z 1863 r. oraz pod Krzyżem Katyńskim. W wesołym nastroju rozdawali także mieszkańcom miasta biało-czerwone kotyliony.

W imieniu Komendy Hufca serdecznie dziękuję wszystkim przybyłym na dzisiejsze uroczystości i świętującym Niepodległą.