Chorągiew Śląska Hufiec ZHP Ziemi Myszkowskiej

Zostań Harcerzem


Aktualności


II Majowe Śpiewogranie

Opublikowano: 7 czerwca 2016 przez: Mateusz Dudek

Dnia 28.04.2016r. w harcówce odbyło się II Majowe Śpiewogranie. Do udziału zostały zaproszone wszystkie drużyny hufca. Organizatorem tego wydarzenia była 20 DH na czele z drużynowym druhem Olafem Paukstatem.

Wydarzenie rozpoczął występ 23 DH im. Batalionu Parasol, która zaprezentowała piosenkę „Bieszczady”. Kolejnym hitem śpiewogrania była piosenka „Jaki był ten dzień” w wykonaniu 44 DH im. Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”. Ekipa przygotowała prezentację multimedialną z własnymi zdjęciami, wykonanymi specjalnie na potrzeby występu. Wszyscy świetnie się bawili oglądając prezentację i słuchając piosenki. Zaraz po 44 DH wystąpiła 27 DW z piosenką „Testament”. Dużym zaskoczeniem dla wszystkich była ciekawa interpretacja utworu zagrana na gitarach przez 3 druhów z tej drużyny. Następnie nadszedł czas na 11 SDH im. Szarych Szeregów. Zaprezentowali piosenkę „Łemata”.

Nie zabrakło indywidualnych występów. Druhna Chiara Wawryło wraz z Druhem Krystianem Włochem pokazali swoje umiejętności artystyczne w piosence „Nie stało się nic”.
Długo oczekiwany występ organizatorów zamknął II Majowe Śpiewogranie. 20 DH im. Jana Piwnika zilustrowała piosenkę „Nie zabieraj dziewczyny na szlak”. Wszyscy z zainteresowaniem przyglądali się przygotowanym ilustracjom.

Po występach organizatorzy wytypowali po jednej osobie z każdej drużyny, aby sprawiedliwie wybrać zwycięzców w jawnym głosowaniu.Za trzy pierwsze miejsca można było otrzymać śpiewnik harcerski „Ognik” oraz płytę zespołu Wszyscy Byliśmy Harcerzami. Na grajków czekała nagroda w postaci specjalnych kostek do gitary. Oprócz śpiewania zorganizowano wiele śmiesznych i ciekawych gier.

Zwycięzcy II Majowego Śpiewogrania:
I miejsce zajęła 44 DH „Zośka”
II miejsce przypadło11 SDH „Szarych Szeregów”
III miejsce 20 DH „Piwnika”

GRATULUJEMY! 😉

Z pewnością każdy zapamięta ten dzień.
Miejmy nadzieję, że spotkamy się za rok na III Majowym Śpiewograniu!

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!
20 DH