Chorągiew Śląska Hufiec ZHP Ziemi Myszkowskiej

Zostań Harcerzem


Aktualności


Harcerska Impreza Plenerowa

Opublikowano: 25 września 2016 przez: Mateusz Dudek

Czuwaj!

W ten weekend odbyła się co roczna Harcerska Impreza Plenerowa organizowana przez Chorągiew Śląską. Z naszego hufca już po raz drugi zagościła na niej 27 Drużyna Wielopoziomowa.

Po oficjalnym apelu, który rozpoczął imprezę, nadszedł czas na pokaz policyjny, a zaraz po nim harcerze ruszyli na trasę starszoharcerską, by wspólnie z innymi drużynami w jednym patrolu stoczyć bój o zwycięstwo!

Na trasie miały miejsce między innymi: wyścigi kajakarskie, punkt z udzielenia I pomocy, wizyta w planetarium, zawody strażackie, wywiad na temat „Co dało mi harcerstwo” czy obejrzenie prezentacji o projekcie SWA (Odznaka Skautów Świata). 

Gra terenowa oraz pobyt na HIPie niewątpliwie okazały się wspaniałym sposobem aby zintegrować się z innymi drużynami z Chorągwi Śląskiej!

img_20160925_111015766